Medikal Estetik

Medikal Estetik

LAZER EPİLASYON

Neden Alexandrite Synchro Replay?
Alexandrite lazer sistemi tüm cilt ve kıl yapısında en başarılı sonuçları verir. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken güçlü soğutma sistemi sayesinde acı hissetme düzeyi minimumda kalır. Cihaz cilde 3cm mesafeden atış yaptığından dolayı hijyen açısından sorun yaşanmaz.Sistem 755nm dalga boyunda çalışması nedeni ile yüksek melanin emilim özelliklerine sahiptir. Her cilt tipinde dört mevsim uygulama yapılabilir. En son jenerasyon lazer sistemi ile epilasyon hızlı,etkili,minimum ağrılı ve hijyeniktir.

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal Cilt bakımı; cildin derinlemesine temizlenmesi ve kişinin cilt tipine uygun ürün ve maskelerin cilde uygulanmasıdır.Medikal cilt bakımında ;cilt tipine uygun ürün; maske ve yöntemlerle cilt temizlenir,cildin nem ve yağ dengesi kurulur,gözenekler sıkıştırılır  ve yaşlılık karşıtı bakım yapılır.Cilt bakımı ve temizliğinin devamlılığı sağlanması gözle görülür sonuçların alınması için rutin olarak her ay yapılması önerilmektedir.

DERMAPEN

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,geniş gözenekler,anti aging,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi
ve çatlak tedavilerinde  kullanılmaktadır.Cilde mikro kanallar açan ,minik iğneciklerden oluşan mekanizmadır.Açılan kanallara kolajen ,hyüloronic asit içeren ampul ve serumlarla Ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır.Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur.

İP ASKISI İLE YÜZ GERME

Ameliyatsız cilt germe olarak bilinen “Threadlift” yönteminde çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) cilt içine uygulanmaktadır. Bu ipler; sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan liflerin (kollajen ve elastin) yerini almaktadır. Bu sayede ameliyatsız olarak cilde eski gençliği ve elastikiyeti kazandırılmaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de tek renk tonu oluşumuna katkı sağlarken, genişlemiş gözeneklerin ortadan kalkması gibi faydalar sağladığı da gözlenmektedir.

Tedavi basit krem anestezisi ile yapılmaktadır. Herhangi bir ağrı ve acıya neden olmamaktadır. İşlem ortalama 30 dakika sürmekte, kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolmaktadır. Kalıcılığı 2 ila 3 yıldır. İşlemin basitliği karşısında sağladığı fayda inanılmazdır. İp askısı tekniği sayesinde uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artarak tamir mekanizmaları harekete geçer ve ciltte kollajen üretimi uyarısına neden olmaktadır.

İp askısı tekniği özellikle yüzün tamamı ve boyun olmak üzere kol, göğüs, kalça ve bacaklara da başarıyla uygulanmaktadır. Ayrıca doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelen sarkmalara karşı da uygulanabilmektedir.


Uygulandığı Yerler

 • Alın çizgileri
 • Kaz ayakları
 • Kaş
 • Yanaklar
 • Gülme çizgileri
 • Gözaltı torbaları
 • Sarkmış çene
 • Gıdı

Cilt Dokusundaki Etkileri

 • Cildin yenilenmesi
 • Organik ipliklerin bağ dokuda oluşturduğu dayanak
 • İğnenin oluşturduğu uyarım
 • Yara iyileşmesinin hızlı olması
 • Yara oluşumunun kontrollü bir şekilde meydana gelmesi

İp askısı tekniği iyileşme süreci gerektirmediği için uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülmektedir. Tam yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümü uygulamadan hemen sonra fark edilmekte ancak uygulamanın son şeklini alması ve en iyi görünüme kavuşması en fazla 6 hafta sonunda olmaktadır.

İp askısı yöntemi diğer iple askılama tekniklerinden çok daha basit olduğundan komplikasyon oranı çok daha düşüktür. Başka askılama tekniklerinde bazen ortaya çıkabilen “Asimetri” ve ipin asıldığı yerden kurtulması gibi sonuçlar bu yöntemde görülmemektedir.