Medikal Estetik

Medikal Estetik
Medikal Estetik

LAZER EPİLASYON

Neden Alexandrite Synchro Replay?
Alexandrite lazer sistemi tüm cilt ve kıl yapısında en başarılı sonuçları verir. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken güçlü soğutma sistemi sayesinde acı hissetme düzeyi minimumda kalır. Cihaz cilde 3cm mesafeden atış yaptığından dolayı hijyen açısından sorun yaşanmaz.Sistem 755nm dalga boyunda çalışması nedeni ile yüksek melanin emilim özelliklerine sahiptir. Her cilt tipinde dört mevsim uygulama yapılabilir. En son jenerasyon lazer sistemi ile epilasyon hızlı,etkili,minimum ağrılı ve hijyeniktir.

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal Cilt bakımı; cildin derinlemesine temizlenmesi ve kişinin cilt tipine uygun ürün ve maskelerin cilde uygulanmasıdır.Medikal cilt bakımında ;cilt tipine uygun ürün; maske ve yöntemlerle cilt temizlenir,cildin nem ve yağ dengesi kurulur,gözenekler sıkıştırılır  ve yaşlılık karşıtı bakım yapılır.Cilt bakımı ve temizliğinin devamlılığı sağlanması gözle görülür sonuçların alınması için rutin olarak her ay yapılması önerilmektedir.

DERMAPEN

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri,geniş gözenekler,anti aging,cilt yenileme,güneş lekeleri,cilt sıkılaştırma,ince çizgilerin giderilmesi
ve çatlak tedavilerinde  kullanılmaktadır.Cilde mikro kanallar açan ,minik iğneciklerden oluşan mekanizmadır.Açılan kanallara kolajen ,hyüloronic asit içeren ampul ve serumlarla Ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır.Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur.

İP ASKISI İLE YÜZ GERME

Ameliyatsız cilt germe olarak bilinen “Threadlift” yönteminde çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) cilt içine uygulanmaktadır. Bu ipler; sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan liflerin (kollajen ve elastin) yerini almaktadır. Bu sayede ameliyatsız olarak cilde eski gençliği ve elastikiyeti kazandırılmaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de tek renk tonu oluşumuna katkı sağlarken, genişlemiş gözeneklerin ortadan kalkması gibi faydalar sağladığı da gözlenmektedir.

Tedavi basit krem anestezisi ile yapılmaktadır. Herhangi bir ağrı ve acıya neden olmamaktadır. İşlem ortalama 30 dakika sürmekte, kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolmaktadır. Kalıcılığı 2 ila 3 yıldır. İşlemin basitliği karşısında sağladığı fayda inanılmazdır. İp askısı tekniği sayesinde uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artarak tamir mekanizmaları harekete geçer ve ciltte kollajen üretimi uyarısına neden olmaktadır.

İp askısı tekniği özellikle yüzün tamamı ve boyun olmak üzere kol, göğüs, kalça ve bacaklara da başarıyla uygulanmaktadır. Ayrıca doğum sonrası karın bölgesinde meydana gelen sarkmalara karşı da uygulanabilmektedir.


Uygulandığı Yerler

 • Alın çizgileri
 • Kaz ayakları
 • Kaş
 • Yanaklar
 • Gülme çizgileri
 • Gözaltı torbaları
 • Sarkmış çene
 • Gıdı

Cilt Dokusundaki Etkileri

 • Cildin yenilenmesi
 • Organik ipliklerin bağ dokuda oluşturduğu dayanak
 • İğnenin oluşturduğu uyarım
 • Yara iyileşmesinin hızlı olması
 • Yara oluşumunun kontrollü bir şekilde meydana gelmesi

İp askısı tekniği iyileşme süreci gerektirmediği için uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülmektedir. Tam yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümü uygulamadan hemen sonra fark edilmekte ancak uygulamanın son şeklini alması ve en iyi görünüme kavuşması en fazla 6 hafta sonunda olmaktadır.

İp askısı yöntemi diğer iple askılama tekniklerinden çok daha basit olduğundan komplikasyon oranı çok daha düşüktür. Başka askılama tekniklerinde bazen ortaya çıkabilen “Asimetri” ve ipin asıldığı yerden kurtulması gibi sonuçlar bu yöntemde görülmemektedir.

PRP Nedir?

PRP kısaltmasının açılımı İngilizce ‘Platelet Rich Plasma’ Türkçe çevirisiyle trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasıdır. Trombositler hasarlanan dokuyu hızlıca onaran yenileyen hücrelerdir.Trombositlerin bu özelliği son dönemde sağlıkta pek çok branşta kullanılmaktadır. Estetik dermatoloji alanında çeşitli saç ve cilt sorunlarının tedavisi ve cilt gençleştirme amaçlarıyla uygulanmaktadır. Hastanın kendi kanından elde edilen plazma ile uygulandığı için güvenlidir. Her hangi bir alerji ya da yan etki riski taşımamaktadır.

PRP Nasıl Elde Edilir? Nasıl Uygulanır?

Koldan alınan birkaç ml kan özel bir tüpte santrifüj edildiğinde trombositten zengin özel sıvı ayrışır. Bu sıvıya PRP denir. PRP uygulaması ise bu serumun kişiye çeşitli yöntemlerle geri verilmesi işlemidir. Bu plazma kanın alındığı kişiye tekrardan istenilen bölgeye cilt altına enjekte edilir.

Tedavi Nasıl Uygulanır?
CİLTTE

 1. Kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesinde
 2. Cilt lekelerinde
 3. Ciltte oluşan çatlaklarda
 4. Deri rengindeki solgun ve mat görüntü için
 5. Cildin aşırı yağlı olması
 6. Cildin kuruması,matlık ve pullanma problemlerinde
 7. Kollajen ve elastin kaybında
 8. Cillte sıkılığın kaybolması gibi cilt problemlerini ve yaşlanma belirtilerini çözümleyebilir.

SAÇTA

 1. Saç dökülmesini kontrol altına alır
 2. Saçların kopmasını ve kırılmasını azaltır.
 3. Saçların çatallanmasını geciktirir.
 4. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar
 5. Matlık ve hacimsizlik tedavi edilir.

Cilt Gençleştirmede PRP Nasıl Bir Tedavi Prensibine Sahiptir?

PRP, cilt katmanlarında kollajen ve elastini uyararak tedavi etme prensibine sahiptir. Trombosit bazında zengin olan solüsyon hücre yenilenmesini uyarır ve derinin metabolik faaliyetlerini düzenleyerek tazelenme ve nemlilik sağlar.

PRP Hangi Alanlara Uygulanır?

Yüz,boyun,dekolte ,saçlı deri sakal bıyık bölgelerine uygulanabilir.

Kaç Seans Gereklidir?

Standart bir seans sayısı yoktur. Hastanın ihtiyacına göre bir program çıkarılır.Genellikle ayın başı ortası ve sonu ,yapılıp hastadaki idame için yıllık tekrarlama yapılabilir.Etkisi kalıcıdır.

BOTOKS

Clostridium botulinum isimli bir bakterinin salgıladığı bir maddedir. Botoks sık kullanılan mimik çizgilerinin derinleşmesini önler, yüzün yorgun ifadesini düzeltir, kırışıklıklarınıza 4-6 ay arasında deva olmaktadır.

Doğal Botoks Nedir?

Geçmişte botoks için cilde enjekte yapılırken doğru anatomik noktaları belirleyememek, oranı ayarlayamamak gibi acemice hatalar bu şaşkın ve ifadesiz görüntüye neden olabiliyordu. Uygun dozlarda yapıldığında şaşkın maske yüz asla olmaz.

İdeal Yaş Nedir?

Hastanın cilt tipi ile değişkenlik göstermekle birlikte 30’lu yaşlardan itibaren ince kırışıklıklar oluşmaya başlar bu dönemde yaptırdığınız botoks sizin kırışıklıklarınızın derinleşmesini önleyecektir.55 yaştan itibaren etkinliği azalır. Hamile ve emziren bayanlar dışında herkes botoks yaptırabilir.

Nerelere Yapılılır?

 1. Kazayağı
 2. Alın
 3. Boyun kırışıklıklarının düzeltilmesi
 4. Kaş kaldırma
 5. Çene sıkma
 6. Aşırı terlemenin önlenmesi

Botoks Sizi Korkutmasın

Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora gidilmemeli, baş 6-8 saat yatay konuma getirilmemeli. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 7 ile 10 gün arasında tamamen görülür.

DOLGU

Hyalüronik asit derinin temel elemanlarından biridir. Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer.

Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir. Uygulama süresi ortalama 15 dakika sürer. Ağrı eşiği düşük kişilerde lokal anestezik kremlerin uygulanmasıyla oldukça konforlu bir şekilde işlem tamamlanır. Uygulama bölgesinde kişinin cilt tipine bağlı olarak geçici hafif kızarıklıklar oluşabiliyor. Genellikle art arda 2 seans olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir. Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Uygulama sonrası 1 yıla kadar kalıcı olur ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir. Herhangi bir ön test yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak uygulayan kişinin uzman ve tecrübeli olması önemlidir

Uygulama Bölgeleri

 1. Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma
 2. Dudak kenarlarındaki derin çizgilerin tedavisi
 3. Yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkların tedavisi
 4. Göz altı ve yanaklardaki çöküntülü alanların doldurulması
 5. Dolgu ile kaş kaldırma
 6. Çöküntülü yara izleri
 7. El sırtındaki kırışıklıkların giderilmesi