Botox
Botox

Botoks Nedir?

 

Clostridium botulinum isimli bir bakterinin salgıladığı bir maddedir. Botoks sık kullanılan mimik çizgilerinin derinleşmesini önler, yüzün yorgun ifadesini düzeltir, kırışıklıklarınıza 4-6 ay arasında deva olmaktadır.

Doğal Botoks Nedir?

Geçmişte botoks için cilde enjekte yapılırken doğru anatomik noktaları belirleyememek, oranı ayarlayamamak gibi acemice hatalar bu şaşkın ve ifadesiz görüntüye neden olabiliyordu. Uygun dozlarda yapıldığında şaşkın maske yüz asla olmaz.

İdeal Yaş Nedir?

Hastanın cilt tipi ile değişkenlik göstermekle birlikte 30’lu yaşlardan itibaren ince kırışıklıklar oluşmaya başlar bu dönemde yaptırdığınız botoks sizin kırışıklıklarınızın derinleşmesini önleyecektir.55 yaştan itibaren etkinliği azalır. Hamile ve emziren bayanlar dışında herkes botoks yaptırabilir.

Nerelere Yapılılır?

  1. Kazayağı
  2. Alın
  3. Boyun kırışıklıklarının düzeltilmesi
  4. Kaş kaldırma
  5. Çene sıkma
  6. Aşırı terlemenin önlenmesi

Botoks Sizi Korkutmasın

Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora gidilmemeli, baş 6-8 saat yatay konuma getirilmemeli. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 7 ile 10 gün arasında tamamen görülür.