İnsan Kaynakları Politikamız

İnsan Kaynakları Politikamız

Merkez Hastanesi, insan kaynakları yönetimi süreçlerinde doğru iş, doğru zaman, doğru yer ilkeleri doğrultusunda çalışanların verimliliğini artıran politikaları uygulamaktadır.

Biz Merkez Hastanesi Çalışanları;

Hasta memnuniyeti ve kaliteli hizmet vermeyi her şeyin üstünde tutar, eğitimin sürekliliğine inanır, Merkez Hastanesi çalışanı olmaktan gurur duyarız. Çalışanlarımızın temel sorumluluğu kendini, işini geliştirerek kuruma ve kendine değer katmaktır. Çalışma arkadaşlarımıza bu büyük ailenin birer bireyleri oldukları ve kurum için değerli olduklarını hissettirmek amaçlarımızdan biridir.

İK yönetiminde Temel İlkelerimiz:

  • Verimlilik
  • İnsancıl davranış ilkesi
  • Eşitlik İlkesi
  • Güvence İlkesi
  • Gizlilik İlkesi

İŞE ALIM VE DEĞERLENDİRME SÜRECİ

İşe alım ve değerlendirme sürecimizin amacı, İnsan Kaynakları Politikamız ile uyumlu pozisyon için geçerli davranışlar ve mesleki bilgi ve beceriye sahip, yenilikçi, takım çalışmasına inanan, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık yetkin kişileri bünyemize kazandırmaktır.

Açık pozisyonlar için Merkez Hastanesi veri tabanı ve kariyer portallarında yer alan başvurular değerlendirilerek adaylar görüşmeye davet edilmektedir.
İhtiyaç duyulan pozisyonun gerektirdiği bilgi beceri düzeyi, nitelikleri, yetkinlikleri ve deneyimleri dikkate alınarak ön değerlendirmeden geçirilir.

Olumlu olarak değerlendirilen adaylar ikinci görüşmeyi yapmak üzere ilgili bölüm yöneticilerine yönlendirilir. Karar verilen aday ile ilgili referans araştırması yapılır, devamında ise uygun bulunan adaya ücret ve tüm sosyal hakları içeren işe alım metni sunulur.

Merkez Hastanesi ailesine katılmak için;
www.merkezhastanesi.com.tr ve www.yenibiris.com adreslerinde yayınlanan ilanlarımız aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

EĞİTİM VE GELİŞİM

  • Çalışanlarımız için temel oryantasyon eğitimi ile başlayan eğitim sürecimiz iş başı oryantasyon ve hizmet içi eğitim sitemi ile devam etmektedir.
  • Çalışanlarımıza davranışsal becerileri ve görevlerine katkı sağlayacak bilgi ve yetkinliklerini geliştirmeye yönelik, mesleki eğitim organizasyonları uygulanmaktadır.
  • Kaliteyi sürekli iyileştirici süreç ve sistemleri geliştirerek çalışanların motivasyonlarının yüksek olduğu sağlıklı bir iş ortamı ve kariyer gelişim fırsatları yaratmak hedefi ile çalışıyoruz.